|

Trvale udržitelný rozvoj - cesta ke spokojenosti - Technologický rozvoj

  Konec dokumentu

Technologický rozvoj

Provozovny Tarmac CZ a. s. jsou postupně rekonstruovány a vybavovány těmi nejmodernějšími technologiemi, které jsou v rámci oboru těžby a zpracování surovin dostupné.
V rámci technologického rozvoje byly v posledních letech rekonstruovány výrobní linky v kamenolomech Chlum, Plaňany a Košťálov a v pískovně Pamětník. Zastaralé technologické celky byly nahrazeny stroji takových značek jako např. Nordberg, Metso, Svedala a Finlay.
Tyto technologie umožňují nejen zvyšování objemu výroby, ale také neustálé zlepšování kvalitativních parametrů výrobků.

Instalace výkonných a moderních odsávacích zařízení na provozovnách Horní Tašovice Děpoltovice, Plaňany, ale i dalších, je přínosem nejen v oblasti snížení energií, ale hlavně snížení ekologické zátěže na životní prostředí. Podstatný vývoj byl zaznamenán i v oblasti nakládací techniky.
Všechny zastaralé kolové nakladače, které vykazovaly vysokou spotřebu nafty a vzhledem k únikům ropných látek znamenaly značné nebezpečí pro životní prostředí, byly postupně nahrazeny stroji Volvo, Komatsu nebo Catepillar. Tyto nakladače jsou navíc vybaveny vážícím zařízením, které umožňuje optimální tonáž nakládky vozidel, takže nedochází k nadměrnému zatěžování silnic a úsypů při přepravě.
Nasazení moderních a výkonnějších strojů přímo při těžbě, snižuje potřeby používání trhacích prací k rozpojování suroviny.


Další články - Trvale udržitelný rozvoj - cesta ke spokojenosti:

  Začátek dokumentu
Tématické publikace

Novinky

1.3.2019

Čtěte nabídku volných pracovních míst na březen 2019.

Podporujeme Českou společnost ornitologickou Podporujeme
Českou společnost ornitologickou